Proč k nám

Reference

* Reference najdete na Google a Facebooku.

Kdo jsme

Tým Moderní sebeobrany

Uvědomujeme si, že násilí není jen okamžik fyzického střetu. Fyzické napadení je výsledkem složitého procesu, který začíná mnohem dříve.

Před tím, než se někdo stane obětí fyzického útoku, se stane dlouhá řada kroků. Potenciální útočník si musí vybrat svou oběť, musí se k ní dostat dostatečně blízko, zpravidla se s ní pokusí komunikovat nebo jinak vytvořit vhodnou situaci, která mu umožní zaútočit.

V případě sexuálně motivovaného násilí je pachatelem v drtivé většině případů někdo, koho oběť zná. I tento pachatel si musí připravit terén, izolovat a zpracovat oběť a vytvořit vhodné podmínky pro svůj útok.

V našem přístupu k sebeobraně chápeme tento kontext a nezaměřujeme se pouze na fyzickou obranu. Učíme naše studenty a studentky metody a nástroje, jak se těmto situacím úplně vyhnout.

Moderní sebeobrana není jen o fyzické obraně, ale také o tom, poznat mýty a stereotypy, které z nás dělají vhodnou oběť, o budování sebevědomí a ochraně osobních hranic v běžných situacích a o tom naučit se jak bránit nejen sebe, ale i druhé.

S kým spolupracujeme

Žijeme ve světě, kde na nás násilí a nerespektující chování číhá na každém rohu. A nám to vadí. Proto vám na našich kurzech předáváme informace a dovednosti, díky kterým se postavíte všem prasákům a agresorům. Ale je tu jeden problém – nikdy se nedostaneme ke všem. Naštěstí v tom nejsme sami. Existuje mnoho organizací s podobnou misí, jakou máme my: Zasazují se o svět bez šikany, násilí a útlaku. Pomáhají, vzdělávají, zachraňují. Rádi tato sdružení podpoříme. Jak? Našimi kurzy, to umíme nejlépe. Někdy přímo pro samotné organizace, někdy pro jejich klienty:

Náš tým

Pavel Houdek

instruktor

Jasmína Houdek

instruktorka

Bára Herrera

instruktorka

Tomáš Růžička

instruktor

Mirek Tichý

instruktor
christine2

Christine

instruktorka

Jan Vaněk

instruktor

Z médií

Nákupní košík