Tomáš Růžička

Instruktor sebeobrany

Když jsem se v pubertě stal nedobrovolným účastníkem velice nepříjemného konfliktu, zjistil jsem, že tréninky šermu a karate z dětství mi jsou k ničemu. Abych byl příště lépe připraven, začal jsem trénovat kickbox. Vydržel jsem u něj čtyři roky a získal i několik kyu (pásků). Všiml jsem si však, že ringové sporty mají celou řadu omezení, plynoucí z pravidel – ty však venku na ulici neplatí a jsou jen na škodu.

Začal jsem se proto věnovat sebeobraně s co největším přesahem do reálného života. Od roku 2011 cvičím Moderní sebeobranu. Získané zkušenosti chci předávat dál těm, co je potřebují, proto zde dnes působím jako instruktor. Zájem o pohyb obecně mě také přivedl ke studiu fyzioterapie na FTVS; na zdravý pohyb dbám samozřejmě i při tréninku. 

Kromě Moderní sebeobrany se věnuji silovému tréninku a jsem také certifikovaný instruktor StrongFirst, působící ve škole KB5.

Moje kurzy

 • Sebeobrana do města

  Tříměsíční kurz

  Sebeobrana do města

   Praha

  Dokázat se za sebe postavit? Důležité. Po našem tříměsíčním kurzu budete moc dobře vědět, jak se to dělá. Teoreticky i prakticky.

  4 990  Detail kurzu
Nákupní košík