Justyna

Instruktorka sebeobrany

Co mě přivedlo k sebeobraně? Léta jsem byla svědkyní psychického a ekonomického násilí v rodině. Nikdo mě nenaučil, co znamená být asertivní. V pubertě jsem poprvé zažila předsudečné násilí kvůli své odlišnosti (nosila jsem trička metalových a punkových kapel, která jsem potom vyměnila za duhovou vlajku). Prostě jsem se obávala, že v situaci ohrožení budu bez šance: menší, slabší, bezmocná. Neuvědomovala jsem si, že sebeobrana není jen o fyzické stránce či svalech.

Moderní sebeobrana právě tento mýtus vyvrací, a proto jsem se v 2017 roce přihlásila na svůj první minikurz. Dnes mám za sebou výcvik Moderní sebeobrany a metody WenDo. Sebeobrana pro mě znamená především schopnost postavit se za sebe (a za méně privilegované), vzít si zpátky svou sílu, cítit se bezpečněji a sebejistě.

Díky Moderní sebeobraně vím, co dělat v krizových situacích, a více důvěřuji své intuici. Navíc je trénink sebeobrany skvělý způsob, jak zdravě pracovat se svými emocemi (strachem, hněvem atd.) v bezpečném a důvěrném prostředí.

Nákupní košík