Tereza Pluhařová

Tereza Pluhařová

Instruktorka sebeobrany

V dospívání jsem si prošla partnerským vztahem, ve kterém bylo snad všechno, co ve vztahu být nemá. Manipulace, ponižování, neustálé obviňování, psychické vydírání a ve finále i sexualizované násilí. Roky jsem tuto zkušenost s nikým nesdílela, měla jsem velký strach a stejně jako mnoho dalších lidí s takovou zkušeností jsem si myslela, že jsem si za to mohla sama.

Dlouho jsem se toto trauma v sobě snažila zpracovat, ale až když jsem se dostala k Moderní sebeobraně, dokázala jsem si odpustit. V bezpečném prostoru, který mi jejich kemp nabídl, jsem si uvědomila, že to, co se mi stalo, nebyla moje vina. A co víc, dokázala jsem zapracovat na poznání vlastních hranic a naučila jsem se, jak už si je nenechat překračovat a umět se bránit – verbálně i fyzicky.

Instruktorkou jsem se stala proto, že z vlastní zkušenosti vím, jak moc mi to, co Moderní sebeobrana dělá, změnilo život k lepšímu. Moderní sebeobrana totiž není jen o tom, umět dát ránu. Je o sebepřijetí, znovuzískání sebevědomí, poznání vlastních hranic a o tom, umět si je hrdě hájit. A to jsou hodnoty, které si zasloužíme poznat všichni. Proto je chci předávat dál.

Moje kurzy

 • Sebeobrana pro ženy

  Minikurz na večer

  Sebeobrana pro ženy

   Brno

  Malá skupinka, dvě hodiny, informace i praxe. Pojďme říct jasné: „Ne!” povýšenému a agresivnímu chování. Pojďme se bránit.

  799  Detail kurzu
 • Sebeobrana do města

  Tříměsíční kurz

  Sebeobrana do města

   Brno

  Dokázat se za sebe postavit? Důležité. Po našem tříměsíčním kurzu budete moc dobře vědět, jak se to dělá. Teoreticky i prakticky.

  4 990  Detail kurzu
 • Minikurz na pepřový sprej

  Pepřový sprej prakticky

   Brno

  Jaký pepřák pořídit? Kde ho nosit? Kam správně mířit? Všechny odpovědi se na našem kurzu dozvíte. A navíc si je ověříte v praxi.

  999  Detail kurzu
Nákupní košík