Anna Vykoukalová

Instruktorka sebeobrany

Celý život poslouchat, že obtěžování je běžnou součástí každodennosti a ať se s tím prostě smířím? Tak to už ne. Díky kurzům moderní sebeobrany jsem se naučila, že žena není ta slabá, naopak je v ní leckdy víc síly a odvahy, než si kdo může myslet. A že ozvat se a stát si za svým stojí za to. Nejen na ulici, ale i v osobním životě.

S moderní sebeobranou jsem začala jako studentka v roce 2019. Přišlo mi hrozně důležité uvědomění, že násilí nepluje ve vzduchoprázdnu, ale je součástí nějakého sociálního kontextu. Tedy že jsme se neučili jen fyzické nástroje, ale i způsob, jak možným útokům předejít, aby k fyzickému střetu vůbec nemuselo dojít. Díky kurzům jsem v sobě také odbourala hodně mýtů a stereotypů, které jsou s obtěžováním a násilím spojené. Začala jsem získávat větší pocit bezpečí a jistoty.

Nadšení z tréninků mě neopustilo ani po letech. Když přišla možnost stát se instruktorkou, byla to pro mne jasná volba. Vědomí, že si v případě nouze dokážu poradit, je hodně osvobozující. A moc bych si přála, aby tenhle pocit mohl získat každý, kdo to potřebuje.

Moje kurzy

 • Víkend emancipační sebeobrany

  Zážitkový víkendový kurz

  Emancipační sebeobrana

   Praha

  Chová se k vám někdo nadřazeně? Hnusně? Nebo snad agresivně? Po tomto víkendu už nebude. Proč? Budete silnější. A emancipovanější.

  4 899  Detail kurzu
 • Sebeobrana do města

  Tříměsíční kurz

  Sebeobrana do města

   Praha

  Dokázat se za sebe postavit? Důležité. Po našem tříměsíčním kurzu budete moc dobře vědět, jak se to dělá. Teoreticky i prakticky.

  4 990  Detail kurzu
 • Sebeobrana pro ženy

  Minikurz na večer

  Sebeobrana pro ženy

   Praha

  Malá skupinka, dvě hodiny, informace i praxe. Pojďme říct jasné: „Ne!” povýšenému a agresivnímu chování. Pojďme se bránit.

  999  Detail kurzu
Nákupní košík