zavřít

Přihlásit se na kurz

Mám zájem o následující kurz / seminář:

V tomto kurzu se naučíte řešit nejčastější typy útoků a napadení na ulici, jako je agresivní strkání, facka, úchop za oblečení „pod krkem“ a následné napadení údery, pokusy o stržení na zem, napadení údery, napadení kopy… Pokryjeme i oblast ochrany dalších osob – vašich blízkých, rodiny atd.

Začneme u jednoduchých, drobných změn vašeho chování, které ho promění v chování taktické, které efektivně překazí část pokusů útočníka i jeho chuť vybrat si vás jako cíl útoku. Naučíme se, jak útočníka včas rozpoznat a pokud to půjde, jak se s ním ani nedostat do kontaktu. Dále se budeme věnovat zásadám verbálního řešení konfliktů a jeho zklidnění.

Pokud tyto řešení selžou, naučíme se, jak získat co možná nejlepší možné postavení pro boj a co využít ve svůj prospěch. Budeme trénovat, jak útok co nejrychleji a nejefektivněji eliminovat bez ohledu na rozdíly ve fyzických dispozicích mezi útočníkem a obráncem. Věnovat se budeme i bojové psychologii a postupům, jak překonat svůj strach.

Veškeré nabyté znalosti a dovednosti si budete moci vyzkoušet v realistických simulacích, ve kterých budete moci poznat své silné stránky a otestovat limity.

První trénink je zdarma. To proto, abyste si vyzkoušeli, jak vám sedí prostředí, styl výuky, osoba instruktora atd. Pokud se vám cokoliv nebude líbit, máte možnost už nepřijít a nic neplatit.

Po absolvování Základního kurzu je možno plynule pokračovat ve výcviku v rámci kurzu pro pokročilé.

 

Co se naučíte

 • fyzicky se rychle, jednoduše a efektivně ubránit útoku
 • ochránit vaše blízké, rodinu
 • nejlepší tipy a triky, jak se útoku vyhnout bez fyzického boje
 • postupy, jak útočníka uklidnit bez fyzického násilí
 • v rámci první pomoci ošetřit zranění vás nebo vašich blízkých
 • právní mantinely sebeobrany

Jak se to naučíte

 • vždy od dvojice ochotných instruktorů/instruktorek
 • v reálném prostředí
 • prostřednictvím nejnovějších výukových metod
 • s pomocí modelových situací s rozborem

Kdy a kde

 • Nejbližší termín a tréninkový čas:
  pondělí 20.00–21.30 (1. trénink 12. září 2022)
  nebo
  úterý 18.00–19.30 (1. trénink 13. září 2022)
 • Lokalita: Praha-Letná
 • Rozsah: 3 měsíce – 12 lekcí (lekce 1x týdně)
 • Cena: 4.390,-
 • Max. 10 lidí ve třídě

  Vybraný termín uveďte do poznámky.

 

 

 • Vybrané reference

  Základní kurz sebeobrany do města byl mým prvním kurzem tohoto typu. Zpočátku jsem měl menší obavy z toho, zda budu zvládat, zda to nebude moc složité a zda mě to vůbec bude bavit. Zejména osobní přístup instruktorů a na to navazující pohodová atmosféra „spláchly“ můj strach, kurz předčil má očekávání, a to ve velké míře. Oceňuji teoretickou průpravu, kterou osobně považuji za jádro „úspěchu“ ubránit se. Modelové scény mě bavily a byly pro mě tím spíše přínosné, že jsem vždy dostal individuální zpětnou vazbu.

  Daniel B., student Právnické fakulty

 • Vybrané reference

  Na tomto kurzu nejvíce oceňuji možnost použít teoretické dovednosti v praxi. Hodiny sledování videí o sebeobraně vám zdaleka nedají tolik, co zde hojně používané modelové situace, kdy si člověk na vlastní kůži vyzkouší použitelnost technik a zjistí, co skutečně funguje a co je mýtus. Při reálném napadení pak nemusí zdlouhavě přemýšlet, jak že to bylo, ale může rovnou jednat, protože mozek tu situaci už zná a tedy ví, co má dělat. V rámci toho relativně krátkého času vás instruktorský tým naučí opravdu maximum.

  Miroslav J., student PRFUK

 • Vybrané reference

  Kurz považuji za vysoce přínosný. Osobně si z něj odnáším rozhodně větší sebevědomí, a vědomí, že kdybych se dostala do nějaké krizové situace, byla bych schopna jednat. Za nejlepší a nejpřínosnější považuji modelové situace, kde jsme si měli možnost vyzkoušet vše, co jsme se naučili v „praxi“. Závěrečná modelová situace byla naprosto perfektní, a byl to neskutečný zážitek. Celý kurz je promyšlený do posledního detailu. Obdivuju zacílení nejen na bojové dovednosti, ale především na změnu myšlení. Extra body za právní průpravu a kurz první pomoci. Opravdu jsem maximálně spokojená.

  Michaela C., studentka

 • Vybrané reference

  Z kurzu si odnáším zvýšené sebevědomí tím, že se zvládnu bránit a zbavení se strachu z možného konfliktu. Zároveň ale hluboký respekt v tom, že se raději konfliktu vyhnu, protože to není fakt prdel :-)

  Pavel, programátor

 • Vybrané reference

  Jsem opravdu moc rád, že jsem se přihlásil na váš kurz. Maximálně jsem si to užil a i ze „špatně“ zvládnutých věcí jsem si odnesl pomocí zpětné vazby uvědomění, vylepšení a nezapomenutelnou zkušenost díky které to příště zvládnu líp či úplně excelentně :-)

  Jiří S., hydrogeolog

 • Vybrané reference

  Vetší jistota v běžných situacích, mnohem lépe vím, co očekávat od případného fyzického střetu a hlavně co očekávat od sebe v takové situaci. Mohl jsem si zkusit, co je pro mě v těchto chvílích efektivnější a co lépe funguje.
  Velkým bonusem kurzu je množství defenzivních a psychologických prvků (křik, inspekce zranění, deeskalace atd.

  Ondřej K., právník

 • Vybrané reference

  Je to několik týdnů, co jsem zdárně dokončil první kurz sebeobrany pro začátečníky od Moderni-sebeobrana.cz. Ačkoliv jsem kvůli nemoci a velkému pracovnímu vytížení několik lekcí propásl, myslím, že se můžu vcelku fundovaně podělit o svou zkušenost. No a nemohu jinak než vřele doporučit. Už jen tenhle začátečnický kurz člověku poměrně pevně vtiskne několik velmi užitečných teoretických a hlavně praktických dovedností, které se navíc během celého kurzu opakovaně testují tak, aby měl člověk skutečně jistotu, že to zvládne udělat, i když má v těle vyplavený moře adrenalinu. Vše osekáno na nutné minimum a zaměřeno ryze na praktičnost, nic těžkého a náročného, vše ale velmi funkční a v praxi ověřené nesčetněkrát. Přístup instruktorů velmi příjemný, familierní, avšak profesionální a to vše za velmi rozumný peníz. Nebyla to moje první zkušenost s bojem/sebeobranou/bojovým uměním, ale určitě to byla zkušenost velmi příjemná, ne-li vůbec nejpříjemnější. Na podzim startuje kurz pro pokročilé, který je pro mě jasnou volbou.

  Svatopluk Š., podnikatel

 • Vybrané reference

  Tento kurz byl doopravdy precizně připravený, měl hlavu a patu a spoustu jsem se toho naučila. Největší posun u sebe pozoruju u psychické přípravy a celkově v přemýšlení o různých situacích. Ovšem úplně nejlepší mi přišly všechny ty modelovky. Měla jsem možnost si vyzkoušet ten stres a strach, který se při normálním trénování těžko navodí, takže teď přesně vím, jak přesně se budu cítit, až mě někdo napadne a tolik mě to nepřekvapí. Zkrátka tento kurz naprosto splnil má očekávání.

  Eliška G., studentka FTVS