zavřít

Přihlásit se na kurz

Mám zájem o následující kurz / seminář:

V tomto kurzu se naučíme řešit nejčastější typy útoků a napadení - agresivní strkání, facka, pokusy o stržení na zem, napadení údery… 

Začneme u jednoduchých, drobných změn vašeho chování, které překazí úmysl agresora vybrat si vás jako cíl útoku. Naučíme se, jak útočníka včas rozpoznat a pokud to půjde, jak se s ním ani nedostat do kontaktu. Budeme se věnovat zásadám verbálního řešení konfliktů a jeho zklidnění.

Pokud tyto snahy o odvrácení konfliktu selžou, naučíme se, jak získat co možná nejlepší možné postavení pro boj a co využít ve svůj prospěch. Budeme trénovat, jak se útoku co nejrychleji ubránit bez ohledu na fyzickou kondici, sílu nebo tělesnou výšku. Věnovat se budeme i nastavení hlavy, jak překonat svůj strach.

Veškeré nabyté znalosti a dovednosti si vyzkoušíme v simulacích a mdoelových situacích.

První trénink je koncipovaný jako minikurz – odnesete si z něj praktické dovednosti, které budete umět okamžitě použít. Vyzkoušíte si na něm, jak vám sedí prostředí, styl výuky, osoba instruktora atd. Pokud se vám cokoliv nebude líbit, máte možnost už nepřijít a kurz nedoplatit. 

Po absolvování Základního kurzu je možno plynule pokračovat ve výcviku v rámci kurzu pro pokročilé, kde se věnujeme tématům jako je obrana proti napadení zbraní, napadení více útočníky atd.

 

Co se naučíte

 • fyzicky se rychle, jednoduše a efektivně ubránit útoku
 • ochránit vaše blízké, rodinu
 • nejlepší tipy a triky, jak se útoku vyhnout bez fyzického boje
 • postupy, jak útočníka uklidnit bez fyzického násilí
 • v rámci první pomoci ošetřit zranění vás nebo vašich blízkých
 • právní mantinely sebeobrany

Detaily kurzu v Praze

 • Nejbližší termín a tréninkový čas:
  • úterý 20.00 (první lekce 21. února 2023)
 • Lokalita: Praha – Letná
 • Rozsah: 3 měsíce – 12 lekcí (lekce 1x týdně, 90 minut)
 • Max. 10 lidí ve třídě
 • Cena: 4390 Kč

 

Na tříměsíční kurz můžete také na těchto místech:

Uherské Hradiště

 • Nejbližší termín:
  • pondělí 18:00–19:30 (první trénink 20. března 2023)
  • pondělí 20:00–21:30 (první trénink 20. března 2023)
  • vybraný čas nám prosím napište do poznámky
 • přihlášky zde

 

 • Vybrané reference

  Základní kurz sebeobrany do města byl mým prvním kurzem tohoto typu. Zpočátku jsem měl menší obavy z toho, zda budu zvládat, zda to nebude moc složité a zda mě to vůbec bude bavit. Zejména osobní přístup instruktorů a na to navazující pohodová atmosféra „spláchly“ můj strach, kurz předčil má očekávání, a to ve velké míře. Oceňuji teoretickou průpravu, kterou osobně považuji za jádro „úspěchu“ ubránit se. Modelové scény mě bavily a byly pro mě tím spíše přínosné, že jsem vždy dostal individuální zpětnou vazbu.

  Daniel B., student Právnické fakulty

 • Vybrané reference

  Na tomto kurzu nejvíce oceňuji možnost použít teoretické dovednosti v praxi. Hodiny sledování videí o sebeobraně vám zdaleka nedají tolik, co zde hojně používané modelové situace, kdy si člověk na vlastní kůži vyzkouší použitelnost technik a zjistí, co skutečně funguje a co je mýtus. Při reálném napadení pak nemusí zdlouhavě přemýšlet, jak že to bylo, ale může rovnou jednat, protože mozek tu situaci už zná a tedy ví, co má dělat. V rámci toho relativně krátkého času vás instruktorský tým naučí opravdu maximum.

  Miroslav J., student PRFUK

 • Vybrané reference

  Kurz považuji za vysoce přínosný. Osobně si z něj odnáším rozhodně větší sebevědomí, a vědomí, že kdybych se dostala do nějaké krizové situace, byla bych schopna jednat. Za nejlepší a nejpřínosnější považuji modelové situace, kde jsme si měli možnost vyzkoušet vše, co jsme se naučili v „praxi“. Závěrečná modelová situace byla naprosto perfektní, a byl to neskutečný zážitek. Celý kurz je promyšlený do posledního detailu. Obdivuju zacílení nejen na bojové dovednosti, ale především na změnu myšlení. Extra body za právní průpravu a kurz první pomoci. Opravdu jsem maximálně spokojená.

  Michaela C., studentka

 • Vybrané reference

  Z kurzu si odnáším zvýšené sebevědomí tím, že se zvládnu bránit a zbavení se strachu z možného konfliktu. Zároveň ale hluboký respekt v tom, že se raději konfliktu vyhnu, protože to není fakt prdel :-)

  Pavel, programátor

 • Vybrané reference

  Jsem opravdu moc rád, že jsem se přihlásil na váš kurz. Maximálně jsem si to užil a i ze „špatně“ zvládnutých věcí jsem si odnesl pomocí zpětné vazby uvědomění, vylepšení a nezapomenutelnou zkušenost díky které to příště zvládnu líp či úplně excelentně :-)

  Jiří S., hydrogeolog

 • Vybrané reference

  Vetší jistota v běžných situacích, mnohem lépe vím, co očekávat od případného fyzického střetu a hlavně co očekávat od sebe v takové situaci. Mohl jsem si zkusit, co je pro mě v těchto chvílích efektivnější a co lépe funguje.
  Velkým bonusem kurzu je množství defenzivních a psychologických prvků (křik, inspekce zranění, deeskalace atd.

  Ondřej K., právník

 • Vybrané reference

  Je to několik týdnů, co jsem zdárně dokončil první kurz sebeobrany pro začátečníky od Moderni-sebeobrana.cz. Ačkoliv jsem kvůli nemoci a velkému pracovnímu vytížení několik lekcí propásl, myslím, že se můžu vcelku fundovaně podělit o svou zkušenost. No a nemohu jinak než vřele doporučit. Už jen tenhle začátečnický kurz člověku poměrně pevně vtiskne několik velmi užitečných teoretických a hlavně praktických dovedností, které se navíc během celého kurzu opakovaně testují tak, aby měl člověk skutečně jistotu, že to zvládne udělat, i když má v těle vyplavený moře adrenalinu. Vše osekáno na nutné minimum a zaměřeno ryze na praktičnost, nic těžkého a náročného, vše ale velmi funkční a v praxi ověřené nesčetněkrát. Přístup instruktorů velmi příjemný, familierní, avšak profesionální a to vše za velmi rozumný peníz. Nebyla to moje první zkušenost s bojem/sebeobranou/bojovým uměním, ale určitě to byla zkušenost velmi příjemná, ne-li vůbec nejpříjemnější. Na podzim startuje kurz pro pokročilé, který je pro mě jasnou volbou.

  Svatopluk Š., podnikatel

 • Vybrané reference

  Tento kurz byl doopravdy precizně připravený, měl hlavu a patu a spoustu jsem se toho naučila. Největší posun u sebe pozoruju u psychické přípravy a celkově v přemýšlení o různých situacích. Ovšem úplně nejlepší mi přišly všechny ty modelovky. Měla jsem možnost si vyzkoušet ten stres a strach, který se při normálním trénování těžko navodí, takže teď přesně vím, jak přesně se budu cítit, až mě někdo napadne a tolik mě to nepřekvapí. Zkrátka tento kurz naprosto splnil má očekávání.

  Eliška G., studentka FTVS