Dvouhodinový kurz pro děti

Stop šikaně! Taktiky a triky pro děti 11-14 let

40 

Šikana je výzva. A to i pro silné a odolné děti. I takové mohou zaváhat, zpanikařit, podlehnout. Co dělat? Co říkat? Na koho se obrátit? Stačí nám dvě hodiny a vaše děti to naučíme.

Aktuální vypsané termíny:
V nejbližší době vypíšeme nový termín. Když nám tady necháte e-mail, dáme vám o něm okamžitě vědět!

Počet osob:
Místo konání: Štítek:

„Už nemůžu. Už to nedávám,” když vám přistane na mobilu taková zpráva od vašeho dítěte, zatrne vám. Srdce se rozbuší, poleje vás horko. Někdo vašemu dítěti ubližuje. Někdo ho šikanuje. Neví, co má dělat. Je tam samo. Vy jste v práci, musíte fungovat. Co teď? Přihlaste ho na náš kurz. Naučíme ho říct jasné „Ne!” všem, kdo na šikanu v jeho přítomnosti jen pomyslí. 

 

Co vaše dítě během kurzu naučíme: 

  • Rozpoznat okamžik, kdy se šikana blíží. Když ještě úplně nevypukla, ale pomalu tu obchází. 
  • Jak komunikovat s vrstevníky, aby jim dítě vyslalo jasný signál: „Já o konflikty nestojím. Jasný?”
  • Na koho z dospělých se může obrátit. Kdy? Kde? A co jim říct?
  • Jak zamakat na svém sebevědomí, aby si každý agresor řekl: „Ou, do toho radši nejdu!”
  • Jak dítě podpoří a ochrání kámoše, které si někdo vyhlédl jako oběti šikany. 
  • Jak může šikanu řešit s vrstevníky i s dospělými. A jak ji efektivně utnout. 

Vaše dítě si z kurzu odnese obranné metody, které využije klidně druhý den ve škole. Nebude je mít na papíře, uloží se mu v hlavě. Jak? Díky hře. Všechno si vyzkouší, natrénuje. Tyto hry podpoří sociální dovednosti a dítěti dodají sebedůvěru. A až se příště ocitne tváří v tvář šikaně, scénáře mu v hlavě automaticky naskočí. A vůbec nezáleží na tom, zda bude v roli oběti nebo se za oběť postaví. Bude připravené. 

Podrobnosti

Rozsah: 2 hodiny

Cena: 40 EUR

Max. lidí ve skupině: 10

Lenica

Lenka Chovancová

Informace, které Moderní sebeobrana šíří na sociálních sítích, mi daly odpovědi na mnoho mých otázek a pomohly mi postavit se za sebe v různých životních situacích. Ve svém okolí jsem od dětství viděla, že lidé zlehčují nevhodné chování dospělých mužů směrem k dospívajícím dívkám. Dokonce je často obviňují z provokace. Proto, kdykoli se mi něco takového stalo, jsem si to…
Informace, které Moderní sebeobrana šíří na sociálních sítích, mi daly odpovědi na mnoho mých otázek a pomohly mi postavit se za sebe v různých životních situacích. Ve svém okolí jsem…
pokračovat ve čtení →

E-mail:    

Nákupní košík