zavřít

Přihlásit se na kurz

Mám zájem o následující kurz / seminář:

V průběhu tréninků u každého individuálně sledujeme jeho vývoj a poskytujeme mu zpětnou vazbu a tipy pro jeho další rozvoj. Ty pružně aplikujeme do dalšího tréninku. Na tréninku cíleně vytváříme nesoutěživou a podporující atmosféru, která v maximální míře umožňuje každému, aby se naučil co možná nejvíc.

Bereme v úvahu prostředí, ve kterém k útokům dochází. Může to být autobus či tramvaj, parkoviště, omezený prostor typu podchodu nebo domovní chodby, prázdná čekárna… Ale jen stěží tělocvična s měkkou podlahou. Proto trénujeme v prostorách maximálně připomínající skutečné prostředí (běžná místnost, venkovní prostředí).

Po ulici většinou nechodíme ve cvičebním úboru. Máme bundu, těsné džíny, tašku, batoh, opasek… Ty nás různým způsobem omezují v pohybu. Proto cvičíme v oděvu, ve kterém běžně chodíme, a nikoliv ve volných teplákách a tričku. Omezení se na tréninku snažíme přeměnit ve výhodu.

Trénink musí umožňovat ověření nabyté dovednosti a znalosti. V moderní sebeobraně jsou prostředkem realistické simulace s figurantem v ochranném obleku, kde útok i obrana probíhá v reálné rychlosti, plnou silou a ve skutečné míře stresu.

Systém vzdělávání je v moderní sebeobraně třístupňový.

V základním kurzu se, jak název napovídá, naučíte základní postupy prevence i obrany. Osvojíte si většinu preventivních postupů a hlavní nástroje (techniky) fyzické obrany – a to jak v postoji, tak na velmi blízkou vzdálenost a samozřejmě i na zemi, a to včetně ochrany další osoby. Po jeho absolvování budete schopni vyřešit velkou většinu případů fyzického napadení.

V kurzu pro pokročilé se naučíte postupy proti složitějším útokům, zejména proti skupině útočníků a zbraním typu nůž. Samozřejmě se v něm také nadále opakuje a precizuje materiál základního kurzu. Kurz pro pokročilé je neveřejný, určený pouze absolventům a absolventkám kurzu základního. Trvá tři měsíce. Po absolvování kurzu pro pokročilé budete připraveni vypořádat se všemi druhy útoků.

Třetím stupněm jsou pravidelné tréninky. Ty jsou otevřeny pouze absolventům a absolventkám pokročilého kurzu. Kromě opakování a prohlubování témat z obou kurzů se zde zabýváme specifickými situacemi (například postup při přepadu ze zálohy) a dovednostmi (například boj v klinči, obrana s tyčí atd.).

Vedle pravidelné výuky pořádáme pravidelné víkendové pětihodinové semináře. Většina z nich je neveřejná, určená pouze našim členům, a zabývá se nejrůznějšími speciálními tématy (bojová medicína, obrana s tyčí atd.). Část je otevřená všem zájemcům (Už nikdy neozbrojen, Sebeobrana pro ženy, Na ostří nože). Pravidelně jednou měsíčně také probíhá speciální dvouhodinová lekce pro členy, určená jen a pouze nácvikům základních drillů.