Jirka

Instruktor sebeobrany

Celý život zastávám názor, že fyzické násilí je to nejzazší řešení jakéhokoliv sporu. Logicky jsem se tak ve škole ocital v roli “otloukánka”, protože jsem se neuměl a ani nechtěl fyzicky bránit. Žádný bojový sport jsem tak nikdy nezkusil, protože jsem se nechtěl chodit na tréningy “rvát”.

Jako dospělý jsem ale pochopil, že ne ze všech situací lze bohužel utéct, a kdybych měl chránit blízkou osobu, nedokázal bych to. Moderní sebeobrana mě zaujala, protože nepůsobila jako “pojďme se rvát”, ale jako komplexní systém prevence, komunikace, a i následné fyzické obrany. Ale hlavně jako sebe *obrana*, a nikoliv bojový sport.

Z tréningů jsem si odnesl univerzální plán na situace, právní aspekty sebeobrany, vyšší sebevědomí a hlavně pokoru – nejlepší je se do konfliktu nedostat. Na tom se u mě nic nezměnilo a jsem za to hodně rád. Konflikt není legrace – člověk by si ho neměl užívat nebo se na něj dokonce těšit.

Poté, co se mi svěřily některé kamarádky s tím, jak moc jim Moderní sebeobrana změnila život, otevřelo mi to oči. Ne každý měl takové štěstí jako já, projít životem relativně bez úhony. Takovým lidem chci pomoci. A jelikož můžu a baví mě to, rozhodl jsem se předávat znalosti MOSE dál.

Moje kurzy

 • Minikurz na pepřový sprej

  Pepřový sprej prakticky

   Praha

  Jaký pepřák pořídit? Kde ho nosit? Kam správně mířit? Všechny odpovědi se na našem kurzu dozvíte. A navíc si je ověříte v praxi.

  999  Detail kurzu
 • Sebeobrana pro ženy

  Minikurz na večer

  Sebeobrana pro ženy

   Praha

  Malá skupinka, dvě hodiny, informace i praxe. Pojďme říct jasné: „Ne!” povýšenému a agresivnímu chování. Pojďme se bránit.

  999  Detail kurzu
 • Sebeobrana do města

  Tříměsíční kurz

  Sebeobrana do města

   Praha

  Dokázat se za sebe postavit? Důležité. Po našem tříměsíčním kurzu budete moc dobře vědět, jak se to dělá. Teoreticky i prakticky.

  4 990  Detail kurzu
 • Soukromá výuka

  Podle vašeho přání

  Soukromá výuka

   Praha

  Na co se na soukromých lekcích zaměříme? Kdy se sejdem? Vše záleží na vás. A výhodnější balíčky? I ty máme, podívejte do popisku.

  1 000  Detail kurzu
Nákupní košík