Zážitkový víkendový kurz

Emancipační sebeobrana

4 899 

Chová se k vám někdo nadřazeně? Hnusně? Nebo snad agresivně? Po tomto víkendu už nebude. Proč? Budete silnější. A emancipovanější.

Availability: 12 in stock

Nejbližší termín:
Den 1: Saturday 9. 9. 2023 (10:00-17:00)
Den 2: Sunday 10. 9. 2023 (09:00-15:00)

Počet osob:

„Achjo, proč jsem zase nic neudělala? Proč jsem zase koukala do země a nezmohla se na jediné slovo?” také se vám v hlavě občas honí podobné myšlenky? Nejste v tom sama, po krizových situacích to zažívá řada z nás. Ale věřte, že v danou chvíli jste udělala to nejlepší, co jste mohla. Příště to bude jiné. Příště už za sebou můžete mít náš kurz a v hlavě vám pojede následující scénář: „Joo, postavila jsem se za sebe. Dala jsem to!”

Co si z našeho kurzu emancipační sebeobrana odnesete?

  • Vaše osobní hranice by měl každý respektovat. Ale vyprávějte to prasákům a agresorům. Naučíme vás, jakým způsobem tento fakt komunikovat, aby vás vnímal opravdu každý. 
  • Hlas, gesta, postoj – to vše hraje v sebeobraně důležitou roli. Hlas se dokonce řadí mezi nejsilnější zbraně. Využijte jeho potenciál naplno.  
  • Chce si z vás někdo udělat loutku na hraní? Ani omylem. Manipulativní chování absolventky kurzu emancipační sebeobrany rychle odhalí a odrazí. Pokud tedy dotyčný touží po divadle, prosím. Ale pravidla hry určíte vy. 
  • „Klid, tohle už jsem zažila. Vím, co dělat,” společně budeme pracovat na tom, aby vám tato věta naběhla v případě reálného ohrožení. Psychického i fyzického. Vyzkoušíte si řadu scénářů, které vás mohou v životě potkat. Tím si natrénujete nejlepší možné řešení krizových situací, prakticky. 
  • Slova někdy nestačí. Bohužel. Co dělat, když se k vám útočník dostane příliš blízko? A jak mu uštědříte pořádnou ránu, i když jste o tři hlavy menší? To vše se naučíte. 
  • Sdílení, přátelství, podpora – další důležité složky kurzu. Zajdeme si společně na jídlo a probereme, co nás těší. I co nás štve. Příjemně si popovídáme a dodáme si sílu. 

A v jakém rozpoložení od nás v neděli odejdete? Silnější, odolnější, sebevědomější. V hlavě si ponesete přesný návod, jak se chovat v krizových situacích. Návod, který vám pomůže odrazit nerespektující chování šéfa, slizké poznámky spolužáka nebo útočné chování chlápka v tramvaji. Zkrátka všech prasáků a agresorů.

Pár vět k samotné organizaci: 

V sobotu v 10:00 na vás budou čekat naše dvě vynikající instruktorky na domluveném místě. A začínáme. Následuje pauza na oběd, bude skvělé, když na ně něj zajdeme všechny společně. Ale nutit vás nebudeme. 

Pak krasojízda v podobě kurzu emancipační sebeobrany pokračuje do 17:00. Předpokládáme, že nám do té doby pěkně vyhládne a společně se pak vydáme na večeři.

Když si přivezete vlastní spacák, můžete složit hlavu na místě kurzu. 

V neděli začínáme už v 9:00, dáme oběd a končíme v 15:00.

Course details

Venue: Kostelní 24, Praha-Letná

Duration: dva dny (víkend)

Price: 4899 Kč

Max. people in group: 12

Jasmína Houdek

Mám přímou zkušenost s násilím. Jako dívka jsem byla znásilněna. Tato strašná zkušenost mě zavedla do oddílu bojových sportů, kde jsem trénovala s odhodláním, ale zjistila jsem, že techniky kopů a úderů mi nevyléčí prožité trauma. Uvědomila jsem si, že reálná zkušenost s násilím nemá nic společného s tréninkem v tělocvičně. V roce 2014 jsem se začala věnovat Moderní sebeobraně.… continue reading →

E-mail:    

Bára Herrera

V roce 2015 jsem začala pracovat na pozici, kde jsem tu a tam přišla do styku s potenciálně nebezpečnými lidmi. S kolegyní jsme proto začaly chodit na kurz Moderní sebeobrany. Koncept výuky mě zaujal a odnesla jsem si z něj mnoho do svého profesního i osobního života. Ve studiu jsem proto pokračovala na kurzu pro pokročilé a zároveň jsem se… continue reading →

Bára Machková

Bára Vodochodská Machková

Na Moderní sebeobranu jsem začala chodit jako studentka v roce 2015. Celý systém výuky mě už od prvních hodin okouzlil tím, že se nezaměřoval jen na drilování "zaručených" postupů, jak se bránit proti konkrétnímu úderu, kopu, nebo jak se dostat z páky. Líbilo se mi zaměření na prevenci útoku a také pro mě to nejdůležitější – prostředí a atmosféra na… continue reading →

E-mail:    

christine2

Christine

Jsem instruktorka z Francie, která mluví anglicky i česky. Začalo to ve škole. Sexuální obtěžování přicházelo od učitelů i od spolužáků. Kolegové v práci pokračovali. Bezpečně jsem se necítila ani ve Francii, ani v České republice. Stála jsem na pokraji zhroucení. Pak mi do života vstoupila Moderní sebeobrana. Díky kurzům jsem se brzy postavila všem, kteří mě do té doby… continue reading →

Gábina Praumová

Gábina Praumová

Když mi bylo 14, zažila jsem napadení. Útočník mě zatlačil do domu a já nebyla schopná nějak zareagovat. Naštěstí ho vyplašil soused a pachatel utekl. Od té doby uplynula už dlouhá doba, přesto jsem si dlouho nebyla jistá, zda bych se v podobném případě už ubránit dokázala. V roce 2015 jsem proto navštívila kurz Moderní sebeobrany. Naučila jsem se mnohem… continue reading →

Kristýna Bělíková

V roce 2018 jsem pod organizací Konsent založila svépomocnou skupinu pro ženy, které zažily sexuální násilí. Stala jsem se tak součástí boje proti gendrově podmíněnému násilí. Od té doby se věnuji jak práci s oběťmi, tak práci na preventivních osvětových kampaních. Za svou praxi jsem se setkala s ženami, které své trauma léčily docházením na kurzy právě Moderní sebeobrany. Viděla… continue reading →

Dominika Rývová

Sebeobrana mě doslova vrátila do života. Jak to? Koncem roku 2021 jsem se stala obětí pokusu o vraždu. Fyzicky jsem přežila. Myslela jsem, že to zvládám i psychicky, ale zanedlouho se u mě projevil PTS (posttraumatický syndrom). Strávila jsem 4 měsíce na psychiatrii, která mě dostala z nejhoršího, ale objevila se u mě sociofobie, tedy strach chodit mezi lidi. Tento… continue reading →

E-mail:    

Shopping Cart