Tomáš Růžička

Instruktor self-defense

Byl jsem v pubertě, když se to stalo. Ocitl jsem uprostřed konfliktu. V té době jsem trénoval šerm a zkušenost jsem měl i s karatem. Myslíte, že mi to v tu chvíli pomohlo? Vůbec. „Jestli se to bude opakovat, musím se lépe připravit,” honilo se mi hlavou, když jsem se zapisoval na kickbox. Trénoval jsem ho 4 roky. Postupoval jsem na vyšší úrovně. Získával jsem pásky, se kterými pomalu přicházel i vytoužený klid. Jen to stále nebylo ono. „Co můžu udělat víc?” ptal jsem se sám sebe. A pak mi to došlo: Ringové sporty svazují různá pravidla. Omezení. Ta na ulici neplatí.

Začal jsem tedy hledat něco, co mě připraví na reálný život. A brzy jsem to našel, Moderní sebeobranu cvičím od roku 2011. „Chci předat ostatním to, co umím. Pomáhat jim,” tak zněl můj hnací motor pro to, abych se stal také instruktorem sebeobrany. Dnes jím jsem.

Fascinace pohybem mě přivedla ke studiu fyzioterapie na FTVS a k silovému tréninku ve škole KB5. I zde jsem se stal certifikovaným instruktorem – StrongFirst. Vše se krásně propojilo. Zdravý pohyb tedy neodmyslitelně patří k mým lekcím v rámci Moderní sebeobrany. Přijdete to vyzkoušet?

My courses

 • Sebeobrana do města

  Tříměsíční kurz

  Sebeobrana do města

   Praha

  Dokázat se za sebe postavit? Důležité. Po našem tříměsíčním kurzu budete moc dobře vědět, jak se to dělá. Teoreticky i prakticky.

  4 990  Course details
Shopping Cart