Jirka

Instruktor self-defense

Celý život zastávám názor, že fyzické násilí je to nejzazší řešení jakéhokoliv sporu. Logicky jsem se tak ve škole ocital v roli “otloukánka”, protože jsem se neuměl a ani nechtěl fyzicky bránit. Žádný bojový sport jsem tak nikdy nezkusil, protože jsem se nechtěl chodit na tréningy “rvát”.

Jako dospělý jsem ale pochopil, že ne ze všech situací lze bohužel utéct, a kdybych měl chránit blízkou osobu, nedokázal bych to. Moderní sebeobrana mě zaujala, protože nepůsobila jako “pojďme se rvát”, ale jako komplexní systém prevence, komunikace, a i následné fyzické obrany. Ale hlavně jako sebe *obrana*, a nikoliv bojový sport.

Z tréningů jsem si odnesl univerzální plán na situace, právní aspekty sebeobrany, vyšší sebevědomí a hlavně pokoru – nejlepší je se do konfliktu nedostat. Na tom se u mě nic nezměnilo a jsem za to hodně rád. Konflikt není legrace – člověk by si ho neměl užívat nebo se na něj dokonce těšit.

Poté, co se mi svěřily některé kamarádky s tím, jak moc jim Moderní sebeobrana změnila život, otevřelo mi to oči. Ne každý měl takové štěstí jako já, projít životem relativně bez úhony. Takovým lidem chci pomoci. A jelikož můžu a baví mě to, rozhodl jsem se předávat znalosti MOSE dál.

My courses

Shopping Cart