Dominika Rývová

Instruktorka self-defense

Sebeobrana mě doslova vrátila do života. Jak to? Koncem roku 2021 jsem se stala obětí pokusu o vraždu. Fyzicky jsem přežila. Myslela jsem, že to zvládám i psychicky, ale zanedlouho se u mě projevil PTS (posttraumatický syndrom). Strávila jsem 4 měsíce na psychiatrii, která mě dostala z nejhoršího, ale objevila se u mě sociofobie, tedy strach chodit mezi lidi. Tento stav mě extrémně omezoval v životě, a já toužila po jediném: Žít zase jako dřív, a lépe.

V té době jsem narazila jsem na Moderní sebeobranu. Velmi mě to zaujalo, ale kvůli strachu z lidí jsem si neuměla představit jít na skupinovou lekci. Vyhledala jsem tedy individuální hodiny, a naprosto mě to nadchlo!  Toužila jsem se učit víc a víc. Získávala jsem zpátky svou sílu. Měla jsem jí dost na to, přihlásit se na Víkend emancipační sebeobrany a pak i letní kemp.

Díky Moderní sebeobraně jsem schopná chodit do obchodu, nebo ven s kamarády. Jako instruktorka chci předávat lidem nástroje k tomu, aby zvládli svůj strach, ať už je jakýkoliv.

My courses

Shopping Cart